31. Zillingdorfer Silvesterlauf

Date: 29.12.2018

Results - Silvesterlauf

Pos No Cert Name Time Diff Cat Cat Pos ⚤ Pos ⚤ Diff Club City Nation Pace
1 89 SOSTARIC Markus SOSTARIC M. 15:32.1 M 30 1 M 1 LTV Köflach/Laufsport Mangold Theresienfeld 3:06 min/km +
2 81 LAKINGER Stefan LAKINGER S. 15:47.4 +15.2 M HK 1 M 2 +15.2 Laufsport Mangold Racing Team Thomasberg 3:09 min/km +
3 76 BEZECNY Emil BEZECNY E. 16:15.6 +43.5 U16 m 1 M 3 +43.5 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Neudörfl 3:15 min/km +
4 91 ARCHAM Mia ARCHAM M. 16:33.4 +1:01.2 M 30 2 W 4 +1:01.2 SPARKASSE EGGENDORF Neufeld an der Leitha 3:18 min/km +
5 53 LISTABARTH Jakob LISTABARTH J. 16:35.1 +1:03.0 M HK 2 M 5 +1:03.0 Wien 3:19 min/km +
6 252 WALLNER Wolfgang WALLNER W. 16:38.4 +1:06.2 M 50 1 M 6 +1:06.2 LAG-NÖ-MITTE Markt Piesting 3:19 min/km +
7 181 WAGNER Richard WAGNER R. 16:42.1 +1:10.0 M 40 1 M 7 +1:10.0 ULC Transfer St. Veit Wien 3:20 min/km +
8 67 WEIXELBAUM Franz WEIXELBAUM F. 16:45.1 +1:13.0 M 30 3 M 8 +1:13.0 SV Waha Fix & Fertig St.Margar... St. Margarethen 3:21 min/km +
9 177 BAUER Robert BAUER R. 16:50.9 +1:18.7 M HK 3 M 9 +1:18.7 TLZ Donnerskirchen Lichtenwörth 3:22 min/km +
10 257 POGAC Jürgen POGAC J. 17:09.6 +1:37.5 M 40 2 M 10 +1:37.5 LG Wien Ebenfurth 3:25 min/km +
11 111 FLEISCHMANN Philipp FLEISCHMANN P. 17:38.2 +2:06.1 M HK 4 M 11 +2:06.1 Grüner Kreis - Marienhof 3:31 min/km +
12 228 PITTNAUER Rainer PITTNAUER R. 17:40.4 +2:08.2 M 40 3 M 12 +2:08.2 LTC Seewinkel Gols 3:32 min/km +
13 65 PEINSIPP Michael PEINSIPP M. 17:41.1 +2:09.0 M 30 4 M 13 +2:09.0 SV Waha Fix & Fertig St.Margar... Eisenstadt 3:32 min/km +
14 138 HÜTTHALER Lisa HÜTTHALER L. 17:41.7 +2:09.5 W 30 1 W 1 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Steinabrückl 3:32 min/km +
15 64 PANDUR, MAG. Manfred PANDUR, MAG. M. 18:11.4 +2:39.2 M 50 2 M 14 +2:39.2 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Aspang-Markt 3:38 min/km +
16 98 BALCAR Christian BALCAR C. 18:11.9 +2:39.7 M HK 5 M 15 +2:39.7 Grüner Kreis - Königsberghof 3:38 min/km +
17 149 LIND Dominic LIND D. 18:16.6 +2:44.5 M HK 6 M 16 +2:44.5 Bad Fischau 3:39 min/km +
18 85 JAIDHAUSER Emil JAIDHAUSER E. 18:24.4 +2:52.2 M 50 3 M 17 +2:52.2 LC Mank Wien 3:40 min/km +
19 247 STANGL Dagmar STANGL D. 18:30.6 +2:58.5 W 40 1 W 2 +48.9 ATSV Nurmi Ternitz Neunkirchen 3:42 min/km +
20 215 MITTEREGGER Martin MITTEREGGER M. 18:36.1 +3:04.0 M HK 7 M 18 +3:04.0 Tri Team Pöttsching Pöttsching 3:43 min/km +
21 74 KOISER Michael KOISER M. 18:39.4 +3:07.2 M 30 5 M 19 +3:07.2 ATSV Nurmi Ternitz Ebenfurth 3:43 min/km +
22 179 GROßSTEINER Christopher GROßSTEINER C. 18:43.4 +3:11.2 U16 m 2 M 20 +3:11.2 KUS ÖBV Pro Team Wien 3:44 min/km +
23 256 BALOGH Barbara BALOGH B. 18:43.9 +3:11.7 W HK 1 W 3 +1:02.2 OSZE Triatlon Oroszlany 3:44 min/km +
24 6 RITTENBACHER Markus RITTENBACHER M. 18:47.1 +3:15.0 M 30 6 M 21 +3:15.0 TRIM Team Austria Wampersdorf 3:45 min/km +
25 88 PATAKI Klaus PATAKI K. 18:48.1 +3:16.0 M 40 4 M 22 +3:16.0 Neunkirchen 3:45 min/km +
26 242 KLAWACS Christian KLAWACS C. 18:48.6 +3:16.5 M 40 5 M 23 +3:16.5 Tri Team Pöttsching Wiener Neustadt 3:45 min/km +
27 45 PFLAMITZER Wolfgang PFLAMITZER W. 18:51.1 +3:19.0 M 50 4 M 24 +3:19.0 LTC Seewinkel Bruckneudorf 3:46 min/km +
28 233 FILZWIESER Thomas FILZWIESER T. 18:51.4 +3:19.2 M 40 6 M 25 +3:19.2 LTC Seewinkel Mannersdorf 3:46 min/km +
29 216 KOCSIS Andreas KOCSIS A. 18:57.1 +3:25.0 M 30 7 M 26 +3:25.0 TRIM Team Austria Oberpetersdorf 3:47 min/km +
30 123 HAJAJ Loey HAJAJ L. 19:01.6 +3:29.5 M 30 8 M 27 +3:29.5 Grüner Kreis - Johnsdorf 3:48 min/km +
31 159 SCHARNER Mario SCHARNER M. 19:09.9 +3:37.8 M HK 8 M 28 +3:37.8 SU Hochneunkirchen Grimmenstein 3:49 min/km +
32 225 MAYER Reinhard MAYER R. 19:14.7 +3:42.5 M 40 7 M 29 +3:42.5 Laufsport Mangold Racing Team Wiener Neustadt 3:50 min/km +
33 73 EISNER Otmar EISNER O. 19:25.1 +3:53.0 M 40 8 M 30 +3:53.0 SV Waha Fix & Fertig St.Margar... Zagersdorf 3:53 min/km +
34 170 BUCHEGGER Jochen BUCHEGGER J. 19:27.6 +3:55.5 M 30 9 M 31 +3:55.5 Laufsport Mangold Racing Team Neunkirchen 3:53 min/km +
35 222 HORVATH Aron HORVATH A. 19:31.6 +3:59.5 M 30 10 M 32 +3:59.5 Gyor 3:54 min/km +
36 71 GLASER Marie GLASER M. 19:36.4 +4:04.2 U16 w 1 W 4 +1:54.6 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Bad Fischau 3:55 min/km +
37 191 PEEL Michael PEEL M. 19:41.2 +4:09.0 M 50 5 M 33 +4:09.0 Neusiedl 3:56 min/km +
38 226 GALDA Thomas GALDA T. 19:43.6 +4:11.5 M 30 11 M 34 +4:11.5 trics Moosbrunn 3:56 min/km +
39 59 ERTLSCHWEIGER Rouven ERTLSCHWEIGER R. 19:44.9 +4:12.7 M 40 9 M 35 +4:12.7 Laufrunde Pöttsching Pöttsching 3:56 min/km +
40 86 KÖGLER Andreas KÖGLER A. 19:54.9 +4:22.7 M 40 10 M 36 +4:22.7 LC-Blattla Zillingdorf 3:58 min/km +
41 187 KOLANO Markus KOLANO M. 19:56.9 +4:24.7 M 30 12 M 37 +4:24.7 Zweirad Kolano Ternitz 3:59 min/km +
42 218 JANISCH Josef JANISCH J. 19:58.1 +4:26.0 M 40 11 M 38 +4:26.0 LC Blattla Zillingdorf 3:59 min/km +
43 60 HAAS Stefan HAAS S. 20:15.4 +4:43.2 M 30 13 M 39 +4:43.2 Neunkirchen 4:03 min/km +
44 54 SOFFRIED Erwin SOFFRIED E. 20:18.6 +4:46.5 M 50 6 M 40 +4:46.5 Tri Merino Rohrbach 4:03 min/km +
45 237 UNGER Wolfgang UNGER W. 20:22.9 +4:50.7 M 40 12 M 41 +4:50.7 RLC Mörbisch Mörbisch 4:04 min/km +
46 171 KERSCHBAUM Jürgen KERSCHBAUM J. 20:24.1 +4:52.0 M 30 14 M 42 +4:52.0 Team PTS Neufeld 4:04 min/km +
47 229 SCHLEMBACH Christian SCHLEMBACH C. 20:30.9 +4:58.7 M 40 13 M 43 +4:58.7 LTC Seewinkel Sommerein 4:06 min/km +
48 223 FÜRTÖS DR Andräs Bandita FÜRTÖS DR A. 20:34.9 +5:02.7 M 40 14 M 44 +5:02.7 VGMT Sopron 4:06 min/km +
49 97 SCHUSTER Alexander SCHUSTER A. 20:36.9 +5:04.7 M 40 15 M 45 +5:04.7 ATC Ebenfurth Zillingdorf-Bergwerk 4:07 min/km +
50 197 TESAR Rüdiger TESAR R. 20:37.6 +5:05.5 M 50 7 M 46 +5:05.5 HSV Wr. Neustadt Moderner Fün... Wiener Neustadt 4:07 min/km +
51 16 KRAFT Andreas KRAFT A. 20:46.9 +5:14.7 M 40 16 M 47 +5:14.7 KSV Flughafen Wien/Team Sporto... Fischamend 4:09 min/km +
52 36 BRODESSER Benjamin BRODESSER B. 20:56.1 +5:24.0 M HK 9 M 48 +5:24.0 VfB Langenschönbichl Wien 4:11 min/km +
53 347 BOCK Walter BOCK W. 20:57.1 +5:25.0 M 40 17 M 49 +5:25.0 Puchberg 4:11 min/km +
54 68 SCHÖLLERL Martin SCHÖLLERL M. 20:59.4 +5:27.2 M 40 18 M 50 +5:27.2 SV Waha Fix & Fertig St.Margar... Bad Sauerbrunn 4:11 min/km +
55 174 HERCZEG Heinrich HERCZEG H. 21:01.6 +5:29.5 M 40 19 M 51 +5:29.5 LV Steinbrunn Steinbrunn 4:12 min/km +
56 243 RASO Andreas RASO A. 21:13.7 +5:41.5 M 40 20 M 52 +5:41.5 TriTeam Pöttsching Neudörfl 4:14 min/km +
57 186 KOLANO Stefan KOLANO S. 21:16.1 +5:44.0 M 30 15 M 53 +5:44.0 Muddy Team Bikers Grafenbach 4:15 min/km +
58 230 HOFSTÄDTER Andrea HOFSTÄDTER A. 21:19.4 +5:47.2 W 30 2 W 5 +3:37.6 LTC Seewinkel Sommerein 4:15 min/km +
59 30 PUTZ Gudrun PUTZ G. 21:23.4 +5:51.2 W 40 2 W 6 +3:41.6 Wr. Neustadt 4:16 min/km +
60 11 FABIAN Kurt FABIAN K. 21:23.9 +5:51.7 M 40 21 M 54 +5:51.7 Die Eisbären Wiener Neustadt 4:16 min/km +
61 190 MUSTAFA Karl MUSTAFA K. 21:24.9 +5:52.7 M 50 8 M 55 +5:52.7 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Wiener Neustadt 4:16 min/km +
62 46 PFLAMITZER Renate PFLAMITZER R. 21:29.7 +5:57.5 W 40 3 W 7 +3:48.0 LTC Seewinkel Bruckneudorf 4:17 min/km +
63 147 WRABER Andrej WRABER A. 21:37.1 +6:05.0 M 50 9 M 56 +6:05.0 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Wr. Neustadt 4:19 min/km +
64 209 HAIDER Franz HAIDER F. 21:37.6 +6:05.5 M HK 10 M 57 +6:05.5 HSV Marathon Wr. Neustadt Eggendorf 4:19 min/km +
65 260 LOVRITY Ingrid LOVRITY I. 21:39.6 +6:07.5 W 40 4 W 8 +3:57.9 OSZE Triatlon Oroszlany 4:19 min/km +
66 5 ECKNER Johannes ECKNER J. 21:43.5 +6:11.3 M 30 16 M 58 +6:11.3 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Wiener Neustadt 4:20 min/km +
67 239 LUCKENBERGER Ronald LUCKENBERGER R. 21:46.6 +6:14.5 M 40 22 M 59 +6:14.5 RLC Mörbisch Mörbisch 4:21 min/km +
68 188 MATHEIS Johannes MATHEIS J. 21:47.1 +6:15.0 M 50 10 M 60 +6:15.0 Pottendorf 4:21 min/km +
69 175 PACHINGER Leo PACHINGER L. 21:47.6 +6:15.5 M 50 11 M 61 +6:15.5 LV Steinbrunn Steinbrunn 4:21 min/km +
70 248 MADER Wolfgang MADER W. 21:48.6 +6:16.5 M 50 12 M 62 +6:16.5 Breitenau Am Steinfeld 4:21 min/km +
71 238 FEUCHT Thomas FEUCHT T. 21:53.4 +6:21.2 M 40 23 M 63 +6:21.2 LT Trumau Trumau 4:22 min/km +
72 116 MARINKOVIC Sascha MARINKOVIC S. 21:55.4 +6:23.2 M 30 17 M 64 +6:23.2 Grüner Kreis - Marienhof 4:23 min/km +
73 58 MÜLLER Walter MÜLLER W. 21:59.9 +6:27.7 M 60 1 M 65 +6:27.7 LTC Seewinkel Lichtenwörth 4:23 min/km +
74 66 PEROUTKA Susanne PEROUTKA S. 22:03.9 +6:31.7 W 40 5 W 9 +4:22.2 LV-Marswiese Wien 4:24 min/km +
75 99 BODE Michael BODE M. 22:06.1 +6:34.0 M 30 18 M 66 +6:34.0 Grüner Kreis - Königsberghof 4:25 min/km +
76 173 YORULMAZ Hüseyin YORULMAZ H. 22:07.9 +6:35.7 M 40 24 M 67 +6:35.7 LV Steinbrunn Steinbrunn 4:25 min/km +
77 251 KRUMBÖCK Johann KRUMBÖCK J. 22:08.4 +6:36.2 M 60 2 M 68 +6:36.2 Grünbach 4:25 min/km +
78 39 KÖLLER Alexander KÖLLER A. 22:09.4 +6:37.2 U16 m 3 M 69 +6:37.2 SV Waha Fix & Fertig St.Margar... Hirm 4:25 min/km +
79 162 AROCKER Alfred AROCKER A. 22:14.1 +6:42.0 M 50 13 M 70 +6:42.0 Tri Team Pöttsching Landegg 4:26 min/km +
80 349 MACHEINER Markus MACHEINER M. 22:17.6 +6:45.5 M HK 11 M 71 +6:45.5 Lagerhaus Ternitz 4:27 min/km +
81 164 FERK Emmerich FERK E. 22:22.7 +6:50.5 M 50 14 M 72 +6:50.5 zweiundvierzig Trumau 4:28 min/km +
82 234 PETROWITZ Manfred PETROWITZ M. 22:23.1 +6:51.0 M 40 25 M 73 +6:51.0 Naturfreunde Bad Vöslau Bad Vöslau 4:28 min/km +
83 52 HUBER Franz HUBER F. 22:23.4 +6:51.2 M 60 3 M 74 +6:51.2 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Eggendorf 4:28 min/km +
84 240 HAUSLADEN Günter HAUSLADEN G. 22:23.7 +6:51.5 M 50 15 M 75 +6:51.5 LTC Seewinkel Bruck An Der Leitha 4:28 min/km +
85 63 MOSER Johannes MOSER J. 22:40.7 +7:08.5 M HK 12 M 76 +7:08.5 Wiener Neustadt 4:32 min/km +
86 13 ZSANKO Ingeborg ZSANKO I. 22:45.2 +7:13.0 W 40 6 W 10 +5:03.4 SK-BKA Ebenfurth 4:33 min/km +
87 246 BLAZEG Manfred BLAZEG M. 22:47.4 +7:15.2 M 40 26 M 77 +7:15.2 RLC Mörbisch Mörbisch Am See 4:33 min/km +
88 26 BARTL Daniel BARTL D. 22:50.2 +7:18.0 M HK 13 M 78 +7:18.0 Neudörfl 4:34 min/km +
89 23 RONNWEBER Rene´ RONNWEBER R. 22:51.1 +7:19.0 M HK 14 M 79 +7:19.0 Zillingdorf 4:34 min/km +
90 32 GEISS-GRANADIA Thomas GEISS-GRANADIA T. 22:57.0 +7:24.8 M 40 27 M 80 +7:24.8 Tri Runners Baden Baden 4:35 min/km +
91 207 BAUER Bernhard BAUER B. 23:02.4 +7:30.2 M 30 19 M 81 +7:30.2 Zillingdorf 4:36 min/km +
92 112 FREINBERGER Florian FREINBERGER F. 23:03.4 +7:31.2 M HK 15 M 82 +7:31.2 Grüner Kreis - Marienhof 4:36 min/km +
93 204 KÖGLER Jürgen KÖGLER J. 23:10.7 +7:38.5 M HK 16 M 83 +7:38.5 SV Zillingdorf Zillingdorf 4:38 min/km +
94 62 MOSER Regina MOSER R. 23:12.7 +7:40.5 W 50 1 W 11 +5:30.9 Baden 4:38 min/km +
95 168 WACKER Elisabeth WACKER E. 23:17.6 +7:45.5 W 30 3 W 12 +5:35.9 VIC Runners Guntramsdorf 4:39 min/km +
96 154 HUMMELBRUNNER Leopold HUMMELBRUNNER L. 23:18.4 +7:46.2 M 50 16 M 84 +7:46.2 Wiener Neustadt 4:39 min/km +
97 37 KOCSIS Arpad KOCSIS A. 23:22.6 +7:50.5 M 60 4 M 85 +7:50.5 Neufeld 4:40 min/km +
98 201 WIPPEL Lukas WIPPEL L. 23:24.7 +7:52.5 U16 m 4 M 86 +7:52.5 Zillingdorf 4:40 min/km +
99 253 FÜRLINGER Franz FÜRLINGER F. 23:30.4 +7:58.2 M 50 17 M 87 +7:58.2 Zillingdorf Bergwerk 4:42 min/km +
100 121 EINÖDMAIER Raphael EINÖDMAIER R. 23:30.6 +7:58.5 M HK 17 M 88 +7:58.5 Grüner Kreis - Johnsdorf 4:42 min/km +
101 221 HUBER Franz-Florian HUBER F. 23:31.6 +7:59.5 M 30 20 M 89 +7:59.5 LTC Seewinkel Bruckneudorf 4:42 min/km +
102 119 BRANDSTETTER Christian BRANDSTETTER C. 23:34.6 +8:02.5 M 30 21 M 90 +8:02.5 Grüner Kreis - Johnsdorf 4:42 min/km +
103 163 AROCKER Ingrid AROCKER I. 23:41.4 +8:09.2 W 60 1 W 13 +5:59.7 Tri Team Pöttsching Landegg 4:44 min/km +
104 208 STRASSER Thomas STRASSER T. 23:44.9 +8:12.7 M 30 22 M 91 +8:12.7 Fischamend Runners Enzersdorf An Der Fischa 4:44 min/km +
105 206 MAYER Helmut MAYER H. 23:45.2 +8:13.0 M HK 18 M 92 +8:13.0 Zillindorf 4:45 min/km +
106 96 ZEILINGER Christina ZEILINGER C. 23:46.1 +8:14.0 W 40 7 W 14 +6:04.4 SPARKASSE EGGENDORF Zillingdorf 4:45 min/km +
107 50 NAGLREITER Peter NAGLREITER P. 23:47.4 +8:15.2 M 50 18 M 93 +8:15.2 Red-White-Red Runners Austria Neufeld 4:45 min/km +
108 155 HUMMELBRUNNER Michael HUMMELBRUNNER M. 23:48.9 +8:16.7 M 40 28 M 94 +8:16.7 Wien 4:45 min/km +
109 43 HALBWACHS Wolfgang HALBWACHS W. 23:49.4 +8:17.2 M 60 5 M 95 +8:17.2 UTTB Tribuswinkel 4:45 min/km +
110 189 MILLNER Hannes MILLNER H. 23:53.6 +8:21.5 M 50 19 M 96 +8:21.5 LC-Blattla Zillingdorf Zillingdorf/Bergwerk 4:46 min/km +
111 94 RIEGER Andreas RIEGER A. 23:56.6 +8:24.5 M 40 29 M 97 +8:24.5 Wien 4:47 min/km +
112 69 STEINER Josef STEINER J. 24:05.1 +8:33.0 M 40 30 M 98 +8:33.0 Neufeld 4:49 min/km +
113 22 RONNWEBER Markus RONNWEBER M. 24:10.1 +8:38.0 M 30 23 M 99 +8:38.0 Zillingdorf 4:50 min/km +
114 87 LE BAIL Pascal LE BAIL P. 24:26.4 +8:54.2 M 40 31 M 100 +8:54.2 LV Falsche Hasen Wien 4:53 min/km +
115 47 SCHWEIGER Kaspar SCHWEIGER K. 24:27.7 +8:55.5 M 40 32 M 101 +8:55.5 LV Steinbrunn Steinbrunn 4:53 min/km +
116 90 TEUFL Roman TEUFL R. 24:28.9 +8:56.7 M 40 33 M 102 +8:56.7 Winden 4:53 min/km +
117 153 NOVOTNY Marcus NOVOTNY M. 24:29.1 +8:57.0 U20 m 1 M 103 +8:57.0 ASKÖ Tennisnachwuchs Hirm Hirm 4:53 min/km +
118 139 RYDL Roland RYDL R. 24:33.1 +9:01.0 M 30 24 M 104 +9:01.0 die Kippler Zillingdorf-Bergwerk 4:54 min/km +
119 219 WUNDERL Dennis WUNDERL D. 24:34.0 +9:01.8 M HK 19 M 105 +9:01.8 Pottendorf 4:54 min/km +
120 212 SIM Bea SIM B. 24:34.2 +9:02.1 W 40 8 W 15 +6:52.5 LC-Blattla Neudörfl 4:54 min/km +
121 183 RIEGLER Anita RIEGLER A. 24:38.4 +9:06.2 W 40 9 W 16 +6:56.7 X Sport Powerteam BGLD Willendorf 4:55 min/km +
122 182 NIEßL Bernhard NIEßL B. 24:38.9 +9:06.7 M 30 25 M 106 +9:06.7 ATSV Nurmi Ternitz Grimmenstein 4:55 min/km +
123 200 ZEILINGER Timo ZEILINGER T. 24:40.4 +9:08.2 U16 m 5 M 107 +9:08.2 Zillingdorf 4:56 min/km +
124 93 HANKA Heinz HANKA H. 24:42.4 +9:10.2 M 50 20 M 108 +9:10.2 Wien 4:56 min/km +
125 40 VOZI-KOLBINGER Michael VOZI-KOLBINGER M. 24:44.1 +9:12.0 M 40 34 M 109 +9:12.0 LC Teamgeist Bad Vöslau 4:56 min/km +
126 227 DÜRNEDER Helmut DÜRNEDER H. 24:47.7 +9:15.5 M 50 21 M 110 +9:15.5 Berndorf 4:57 min/km +
127 137 HÜTTHALER Christina HÜTTHALER C. 24:49.6 +9:17.5 W 60 2 W 17 +7:07.9 HSV Ma Steinabrückl 4:57 min/km +
128 70 BUCHLEITNER Fabian BUCHLEITNER F. 24:51.9 +9:19.7 M HK 20 M 111 +9:19.7 SV Waha Fix & Fertig St.Margar... Lichtenwörth 4:58 min/km +
129 166 GATTERER Johannes GATTERER J. 24:55.2 +9:23.1 M HK 21 M 112 +9:23.1 zweiundvierzig Klosterneuburg 4:59 min/km +
130 178 RUPP Otto RUPP O. 24:56.4 +9:24.2 M 60 6 M 113 +9:24.2 1. Laufclub Parndorf Wien 4:59 min/km +
131 255 ROTT Harald ROTT H. 24:57.7 +9:25.5 M 60 7 M 114 +9:25.5 Kirchschlag In Der Buckligen Welt 4:59 min/km +
132 56 SOFFRIED Monika SOFFRIED M. 24:58.9 +9:26.8 W 50 2 W 18 +7:17.2 Tri Merino Rohrbach 4:59 min/km +
133 118 WOLFF Janine WOLFF J. 25:03.7 +9:31.5 W HK 2 W 19 +7:21.9 Grüner Kreis - Marienhof 5:00 min/km +
134 55 MARICIC Gordana MARICIC G. 25:10.1 +9:38.0 W 50 3 W 20 +7:28.4 Wr.Neustadt 5:02 min/km +
135 254 WALDEN Sylvia WALDEN S. 25:19.2 +9:47.0 W 50 4 W 21 +7:37.4 team ARROW Wien 5:03 min/km +
136 245 STANGL Marlene STANGL M. 25:22.4 +9:50.2 W HK 3 W 22 +7:40.7 ATSV Nurmi Ternitz Neunkirchen 5:04 min/km +
137 124 JELLER Thomas JELLER T. 25:26.3 +9:54.1 M 30 26 M 115 +9:54.1 Grüner Kreis - Johnsdorf 5:05 min/km +
138 129 PÖHACKER Thomas PÖHACKER T. 25:26.4 +9:54.2 M HK 22 M 116 +9:54.2 Grüner Kreis - Johnsdorf 5:05 min/km +
139 10 GUENZL Gerda GUENZL G. 25:28.2 +9:56.0 W 50 5 W 23 +7:46.4 Wien 5:05 min/km +
140 84 GEISSLER Josef GEISSLER J. 25:28.2 +9:56.0 M 50 22 M 117 +9:56.0 HSV Marathon WIENER NEUSTADT Wr. Neustadt 5:05 min/km +
141 185 HONC Cornelia HONC C. 25:40.7 +10:08.5 W 40 10 W 24 +7:58.9 LC-Blattla Zillingdorf-Bergwerk 5:08 min/km +
142 157 PECNIK Martin PECNIK M. 25:42.7