3. Fischer Sports XC Kids Race

Date: 12.01.2019

Results - 1km - Fischer Sports XC Kids Race

Pos No Cert Name Year of Birth Time Diff Cat Cat Pos Cat Diff ⚤ Pos ⚤ Diff Club City Nation Pace
1 1875 SCHREMPF Louisa SCHREMPF L. 2009 3:05.5 Kinder II w 1 W 1 WSV Ramsau am Dachstein Ramsau am Dachstein 19.4 km/h +
2 1874 SCHREMPF Marie SCHREMPF M. 2008 3:14.9 +9.3 Kinder II w 2 +9.3 W 2 +9.3 18.5 km/h +
3 1857 GROSSEGGER Kenji GROSSEGGER K. 2008 3:15.1 +9.6 Kinder II m 1 M 1 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 18.4 km/h +
4 1848 ERMOLOV Georgi ERMOLOV G. 2008 3:15.3 +9.7 Kinder II m 2 +0.1 M 2 +0.1 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 18.4 km/h +
5 1847 BUCHNER Anton BUCHNER A. 2009 3:17.5 +12.0 Kinder II m 3 +2.3 M 3 +2.3 18.2 km/h +
6 1841 KOMLEV Dmitry KOMLEV D. 2010 3:19.3 +13.7 Kinder I m 1 M 4 +4.1 Rittis Alpin Chalets Ramsau Am Dachstein 18.1 km/h +
7 1878 STEINER Samuel STEINER S. 2008 3:23.0 +17.5 Kinder II m 4 +7.8 M 5 +7.8 17.7 km/h +
8 1845 FERBÁR Csongor FERBÁR C. 2008 3:36.5 +31.0 Kinder II m 5 +21.3 M 6 +21.3 VASAS SC Budapest 16.6 km/h +
9 1849 FISCHBACHER Emma FISCHBACHER E. 2008 3:38.9 +33.3 Kinder II w 3 +33.3 W 3 +33.3 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 16.4 km/h +
10 1881 PONYA Morton PONYA M. 2009 3:42.6 +37.1 Kinder II m 6 +27.4 M 7 +27.4 Vasas Sc Budapest 16.2 km/h +
11 1884 PETERKA Jana PETERKA J. 2009 3:51.1 +45.6 Kinder II w 4 +45.6 W 4 +45.6 15.6 km/h +
12 1882 MAROLT Lars MAROLT L. 2008 4:03.8 +58.2 Kinder II m 7 +48.6 M 8 +48.6 14.8 km/h +
13 1836 GROSSEGGER Simon GROSSEGGER S. 2010 4:06.1 +1:00.6 Kinder I m 2 +46.8 M 9 +50.9 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 14.6 km/h +
14 1835 HAMMERER Finn HAMMERER F. 2010 4:06.3 +1:00.7 Kinder I m 3 +46.9 M 10 +51.1 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 14.6 km/h +
15 1883 MAROLT Val MAROLT V. 2009 4:08.0 +1:02.5 Kinder II m 8 +52.8 M 11 +52.8 14.5 km/h +
16 1877 SIMONLEHNER Tobias SIMONLEHNER T. 2009 4:11.3 +1:05.7 Kinder II m 9 +56.1 M 12 +56.1 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 14.3 km/h +
17 1840 LINDAUER Josia LINDAUER J. 2010 4:12.5 +1:07.0 Kinder I m 4 +53.2 M 13 +57.3 SC Aising-Pang Vogtareuth 14.3 km/h +
18 1830 STEINER Julian STEINER J. 2010 4:16.3 +1:10.7 Kinder I m 5 +57.0 M 14 +1:01.1 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 14.0 km/h +
19 1834 MAJETNY Jan MAJETNY J. 2010 4:19.8 +1:14.2 Kinder I m 6 +1:00.4 M 15 +1:04.6 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 13.9 km/h +
20 1876 SIEDER Andreas SIEDER A. 2009 4:23.1 +1:17.5 Kinder II m 10 +1:07.9 M 16 +1:07.9 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 13.7 km/h +
21 1838 ERMOLOV Matvej ERMOLOV M. 2010 4:25.5 +1:20.0 Kinder I m 7 +1:06.2 M 17 +1:10.4 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 13.6 km/h +
21 1859 LINDAUER Noemi LINDAUER N. 2009 4:25.5 +1:20.0 Kinder II w 5 +1:20.0 W 5 +1:20.0 SC Aising-Pang Vogtareuth 13.6 km/h +
23 1879 SVANDOVA Sandra SVANDOVA S. 2009 4:29.8 +1:24.2 Kinder II w 6 +1:24.2 W 6 +1:24.2 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 13.3 km/h +
24 1858 KNAUS Hansi KNAUS H. 2009 4:30.3 +1:24.7 Kinder II m 11 +1:15.1 M 18 +1:15.1 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 13.3 km/h +
25 1826 WALCHER Jonas WALCHER J. 2010 4:31.0 +1:25.5 Kinder I m 8 +1:11.7 M 19 +1:15.8 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 13.3 km/h +
26 1880 BOZOKI Tamara BOZOKI T. 2009 4:55.1 +1:49.6 Kinder II w 7 +1:49.6 W 7 +1:49.6 Vasas Sc Budapest 12.2 km/h +
27 1844 VARGA Lena VARGA L. 2010 4:56.0 +1:50.5 Kinder I w 1 W 8 +1:50.5 Vasas Sc Budapest 12.2 km/h +
28 1832 SCHREMPF Hannah SCHREMPF H. 2011 4:59.3 +1:53.7 Kinder I w 2 +3.2 W 9 +1:53.7 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 12.0 km/h +
29 1885 MASHKOVTSEV Sawa MASHKOVTSEV S. 2009 5:03.0 +1:57.5 Kinder II m 12 +1:47.8 M 20 +1:47.8 Rus 11.9 km/h +
30 1829 WALCHER Linda WALCHER L. 2010 5:06.6 +2:01.0 Kinder I w 3 +10.5 W 10 +2:01.0 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 11.7 km/h +
31 1837 FISCHBACHER Mathias FISCHBACHER M. 2011 5:10.0 +2:04.5 Kinder I m 9 +1:50.7 M 21 +1:54.8 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 11.6 km/h +
32 1843 GERGELY Morton GERGELY M. 2011 5:10.6 +2:05.1 Kinder I m 10 +1:51.3 M 22 +1:55.4 Vasas Sc Budapest 11.6 km/h +
33 1833 PICHLER Tobias PICHLER T. 2011 5:14.3 +2:08.7 Kinder I m 11 +1:55.0 M 23 +1:59.1 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 11.5 km/h +
34 1842 PILZ Lilli PILZ L. 2010 5:23.3 +2:17.7 Kinder I w 4 +27.2 W 11 +2:17.7 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 11.1 km/h +
35 1839 COOKE Arthur James COOKE A. 2011 5:47.0 +2:41.5 Kinder I m 12 +2:27.7 M 24 +2:31.8 WSV Ramsau/D. Ramsau/D 10.4 km/h +
1846 LUBENSKY Alexander LUBENSKY A. 2008 DNS Kinder II m M ATV Irdning Admont +
1850 GAJARSZKI Marcell GAJARSZKI M. 2009 DNS Kinder II m M WSV Ramsau/D. Ramsau/D +
1873 OBERAUER Inga OBERAUER I. 2008 DNS Kinder II w W WSV Ramsau/D. Ramsau/D +
All information on this website is non-binding and you should always apply to the official announcement on the website of the organizer.